Marka NovaClear ATOPIS
Kosmetyki NovaClear ATOPIS to produkty do pielęgnacji skóry o specjalnych potrzebach. Seria ATOPIS to kosmetyki o innowacyjnej formule idealne dla skóry suchej, wrażliwej oraz cierpiącej na różne stany chorobowe takie jak atopowe zapalenie skóry (AZS). Formuła dermokosmetyków ATOPIS oparta na połączeniu organicznego oleju konopnego z ekstraktem z korzenia lukrecji działa kompleksowo i przenika do każdej warstwy skóry. Zastosowanie innowacyjnych technologii umożliwiło stworzenie kosmetyków, które skutecznie łagodzą podrażnienia, przywracają fizjologiczną równowagę skóry, natłuszczają i nawilżają skórę oraz uzupełniają lipidy odbudowując powłokę hydrolipidową naskórka. Dzięki temu kosmetyki ATOPIS pozostawiają skórę w świetnej kondycji w pełni odpowiadając na jej potrzeby.
Kosmetyki NovaClear ATOPIS przeznaczone są dla skóry bardzo suchej o dużej nadwrażliwości i z podrażnieniami mającymi różne podłoże m.in. atopowe zapalenie skóry, łuszczyca i problemy łojotokowe.

Jak stosować kosmetyki NovaClear ATOPIS?
Sposób użycia każdego kosmetyku z serii ATOPIS dostępny jest na opakowaniu produktu. Aby stosowanie przyniosło efekty, należy się z nim zapoznać i używać regularnie według podanych wskazówek. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skorzystać z pomocy lekarza bądź specjalisty gabinetu kosmetycznego.

Jakie składniki kosmetyków ATOPIS wpływają na polepszenie stanu skóry?
Kosmetyki ATOPIS mają unikatową formułę, która zapewnia osiągnięcie oczekiwanych efektów. W swoim składzie mają m.in. organiczny olej konopny, którego właściwości przyczyniają się do uzupełnienia uszkodzeń cementu międzykomórkowego, a także odbudowy powłoki hydrolipidowej naskórka. Dodatkowo, organiczny olej konopny niweluje dolegliwości takie jak świąd i zaczerwienienie. Wpływa również na zmniejszenie stanów zapalnych, koi i wygładza skórę. Innym składnikiem, który poprawia kondycję skóry jest ekstrakt z korzenia lukrecji, którego właściwości także zmniejszają zaczerwienienie, świąd oraz koją i wygładzają naskórek. Dodatkowo, działają przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo, przeciwzapalnie i antyalergicznie. W składzie kosmetyków ATOPIS znajduje się również: alantoina, pentenol, gliceryna oraz witamina E. Tak dobrana formuła działa korzystnie na skórę suchą, wrażliwą i atopową.

Czy stosowanie kosmetyków marki NovaClear z serii ATOPIS wymaga konsultacji lekarskiej?
Kosmetyki NovaClear z serii ATOPIS tworzone są przez specjalistów oraz pomagają w pielęgnacji skóry wrażliwej, suchej i atopowej. Jeśli używane są przez osoby cierpiące na atopowe zapalenie skóry, łuszczycę oraz u osób mających problemy łojotokowe bądź inne dermatozy, to tak jak w przypadku każdego, innego kosmetyku, należy poinformować o ich stosowaniu lekarza. Ich innowacyjna formuła jest w pełni bezpieczna dla osób z AZS i innymi schorzeniami skórnymi, jednak czasem może np. pokrywać się z działaniem stosowanych leków bądź zastosowanej terapii. Dlatego też stosowanie kosmetyków ATOPIS przy chorobach skórnych powinno być skonsultowane z lekarzem.

Czy kosmetyki ATOPIS leczą atopowe zapalenie skóry?
Dermokosmetyki marki NovaClear z serii ATOPIS są wsparciem leczenia schorzeń skórnych, w tym atopowego zapalenia skóry. Preparaty te nie są lekami, dlatego nie można określić, że leczą AZS. Warto jednak podkreślić, że są polecane przez lekarzy i specjalistów gabinetów kosmetycznych, jako skuteczne wsparcie terapii leczniczej. Regularne stosowanie kosmetyków ATOPIS umożliwia usunięcie dolegliwości takich jak świąd i zaczerwienienie oraz znaczne poprawienie skóry osoby cierpiącej na AZS.

Czemu osoby chore na AZS powinny stosować tylko kosmetyki im dedykowane?
Leczenie atopowego zapalenia skóry jest długotrwałe i wymaga cierpliwością. Jednym z elementów terapii jest stosowanie dedykowanych dla skóry atopowej kosmetyków, które regenerują naskórek, usuwają dolegliwości, a także polepszają stan skóry. Kosmetyki te powinny mieć właściwe składy, które nie wywołają pogorszenia stanu skóry. Dlatego też osoby cierpiące na atopowe zapalenie skóry powinny stosować kosmetyki przeznaczone dla osób borykających się z AZS. Dermokosmetyki ATOPIS sprawdzą się idealnie jako kosmetyki dla osób chorujących na atopowe zapalenie skóry, gdyż innowacyjna formuła nie zawiera szkodliwych substancji, co przyczynia się do tego, że są realnym wsparciem w terapii leczniczej.