Koszt wysyłki: od 0,00 zł
Numer katalogowy: CGM00003
Stan magazynowy:
Kod EAN: 6972831640806
Stan produktu: Nowy
Rodzaj rejestracji: Wyrób medyczny
System CGM to innowacyjne rozwiązanie do ciągłego monitorowania glukozy w płynie śródmiąższowym, przeznaczone dla pacjentów z cukrzycą typu 1 i 2. Zapewnia odczyt poziomu glukozy w czasie rzeczywistym, analizując trendy, wahania oraz TIR (czas w zakresie docelowym).
Głównym elementem systemu jest sensor elektrochemiczny, który jest fabrycznie skalibrowany i nie wymaga kalibracji nakłuciem palca. Jednorazowy sensor działa do 14 dni i jest dostarczany w zestawie z aplikatorem sensora. Odczyty glukozy można śledzić za pomocą dedykowanej aplikacji, kompatybilnej zarówno z smartfonami, jak i smartwatchami.
System CGM jest odpowiedni dla pacjentów od 3. roku życia. Dzieci w wieku 3–12 lat powinny korzystać z niego pod opieką dorosłego, który odpowiada za zarządzanie aplikacją i interpretację poziomu glukozy.
Przeznaczenie:
System ciągłego monitorowania glukozy Sibionics GS1 przeznaczony jest do stosowania u pacjentów z cukrzycą od 3 roku życia. Służy do ciągłego monitorowania stężenia glukozy w płynie śródtkankowym w czasie rzeczywistym, do jednorazowego użytku. System Sibionics GS1 może zastąpić pomiar stężenia glukozy poprzez pobranie próbki krwi z opuszki palca, w celu podejmowania decyzji dotyczących leczenia cukrzycy, w tym dawkowania insuliny.Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 października 2023 r. System TouchCare jest finansowany na podstawie zleceń na wyroby medyczne dla pacjentów:
KUP SENSOR NA REFUNDACJE NFZ |
Shenzhen SiSensing Co., Ltd.
Room 901, Building 1, Gaoshi Jiulongshan Technology Park,
No. 26 Shijing Road, Fumin Community, Fucheng Street, Longhua District,
518110 Shenzhen, Guangdong, Chiny
Shanghai International Holding Corp. GmbH (Europe)
Eiffestrasse 80, 20537 Hamburg, Germany
+49-40-2513175
Diagnosis S.A. ul. Andersa 38A
15-113 Białystok, Polska
tel. +48 85 874 60 45
Strona: www.sibionicscgm.com.pl
Adres email: sibionics@diagnosis.pl
Przed użyciem aplikacji SIBIONICS GS1 App na smartfon (nazywanej dalej aplikacją na smartfon) , aplikacji SIBIONICS GSW App na smartwatch (nazywanej dalej aplikacją na smartwatch) oraz systemu do monitorowania stężenia glukozy SIBIONICS GS1 (nazywanego dalej systemem GS1 CGM), przeczytaj wszystkie instrukcje oraz ulotkę. Smartwach jest oddzielnym produktem, który można nabyć w wybranych krajach. Instrukcja używania zawiera wszystkie informacje odnośnie bezpieczeństwa oraz instrukcje obsługi. Skonsultuj się z lekarzem, jak należy wykorzystywać informacje z systemu, aby były pomocne w zarządzaniu cukrzycą.
Brak przestrzegania treści instrukcji używania systemu GS1 CGM może doprowadzić do przeoczenia bardzo niskiego lub bardzo wysokiego stężenia glukozy i podjęcia decyzji terapeutycznej nieadekwatnej do stanu zdrowia pacjenta. Jeżeli wyniki uzyskane z systemem nie odpowiadają objawom i/lub wartościom spodziewanym, zmierz stężenie glukozy glukometrem poprzez nakłucie opuszki palca i na tej podstawie podejmij decyzję odnośnie leczenia.
W razie potrzeby skonsultuj się z lekarzem.
System może zastąpić badanie stężenia glukozy we krwi, z wyjątkiem poniższych sytuacji. Są to sytuacje, kiedy wykonujemy badanie stężenia glukozy we krwi w celu podjęcia decyzji związanych z leczeniem cukrzycy – wówczas odczyty z sensora mogą nie odzwierciedlać precyzyjnie rzeczywistego stężenia glukozy we krwi:
Korzystanie z systemu GS1 CGM w takich sytuacjach może doprowadzić do błędnych decyzji odnośnie leczenia cukrzycy. Zapoznaj się z rozdziałem „13. Decyzje dotyczące leczenia” w tym dokumencie.
Aby uzyskać więcej informacji na temat podejmowania decyzji dotyczących leczenia z pomocą systemu GS1 CGM, zapoznaj się z rozdziałami „1.4 Instrukcje bezpieczeństwa”, „13. Decyzje dotyczące leczenia” oraz „6. Alarmy glukozy”.
Uwagi i ograniczenia
Co należy wiedzieć przed użyciem systemu:
Kiedy nie korzystać z systemu:
Przechowywanie produktu:
Interpretacja wyników systemu GS1 CGM:
Co może mieć wpływ na działanie systemu GS1 CGM:
Co należy wiedzieć o alarmach glukozy:
Aby zapewnić prawidłowe działanie aplikacji:
Zgłaszanie poważnych incydentów:
Przeciwwskazania:
OSTRZEŻENIE:
UWAGA
Sensor może być bezpiecznie noszony przez czas do 14 dni. Po zakończeniu okresu noszenia sensor przestanie aktualizować dane glukozy i powinien zostać usunięty zgodnie z instrukcjami.
UWAGA
Jeżeli sensor poluzuje się lub jego końcówka wysunie się ze skóry, możliwe jest uzyskanie fałszywie niskich odczytów lub całkowity brak odczytów. Sprawdź, czy sensor nie poluzował się. Jeżeli tak się stało, ściągnij go i załóż nowy.
OSTRZEŻENIE
System może zastąpić badanie stężenia glukozy we krwi, z wyjątkiem poniższych sytuacji. Są to sytuacje, kiedy należy wykonać badanie stężenia glukozy we krwi w celu podjęcia decyzji związanych z leczeniem cukrzycy – wówczas odczyty z sensora mogą nie odzwierciedlać precyzyjnie rzeczywistego stężenia glukozy we krwi:
Wykonaj badanie poziomu glukozy glukometrem, jeżeli uważasz, że odczyty glukozy z sensora są nieprawidłowe lub nie odpowiadają Twojemu samopoczuciu. Nie ignoruj objawów, które mogą być spowodowane niskim lub wysokim poziomem glukozy.
Jeżeli jesteś opiekunem, zwróć uwagę na sytuacje, w których objawy osoby podopiecznej nie pasują do odczytów glukozy z sensora. Jeżeli objawy nie pasują do odczytów systemu CGM, wykonaj badanie z glukometrem i podejmij decyzję na podstawie uzyskanego wyniku.
Jeżeli twoje samopoczucie nie pasuje do odczytów sensora, użyj glukometru, nawet jeżeli na ekranie obecna jest wartość i strzałka. Przykład: nie czujesz się dobrze, ale odczyty sensora wskazują, że twoja glukoza jest w dobrym zakresie.
Podejmowanie decyzji o leczeniu
Zanim podejmiesz decyzje odnośnie leczenia na podstawie wyników uzyskanych z tym systemem, musisz zrozumieć jak system CGM działa z twoim organizmem. Dopóki nie będziesz czuł/a się komfortowo z wynikami dostarczanymi przez system, kontynuuj wykonywanie pomiarów glukometrem z próbką krwi pobraną z opuszki palca.
Podjęcie decyzji o leczeniu nie oznacza wyłącznie przyjmowania insuliny. Decyzje dotyczące leczenia mogą również obejmować przyjmowanie szybko wchłanianych węglowodanów, spożycie posiłku, a nawet brak reakcji i ponowne sprawdzenie badaniem w późniejszym czasie.
Często sprawdzaj poziom glukozy, aby zobaczyć, jak węglowodany, leki, ćwiczenia, choroby i stres wpływają na odczyty glukozy z sensora. Informacje, które otrzymujesz, mogą pomóc w zrozumieniu dlaczego stężenie glukozy jest zbyt niskie lub zbyt wysokie i w jaki sposób zapobiegać nadmiernym wahaniom.
Zapytaj lekarza o działanie insuliny. Im więcej wiedzy uzyskasz na temat insuliny (między innymi po jakim czasie działa i jak długo to działanie utrzymuje się w organizmie), tym lepsze decyzje będziesz podejmował/a odnośnie leczenia.
Zapoznanie się z systemem może potrwać kilka dni, tygodni, a nawet miesięcy. Im częściej będziesz sprawdzać odczyty z systemu za pomocą glukometru, tym lepiej zrozumiesz, jak działa system CGM. Po wykonaniu pomiaru stężenia glukozy podejmij decyzję o leczeniu wykorzystując wszystkie informacje wyświetlane na ekranie. Pamiętaj, że nigdy nie należy podejmować decyzji o leczeniu na podstawie wyłącznie strzałki trendu glukozy. Skonsultuj się z lekarzem, aby utworzyć plan leczenia cukrzycy, który obejmuje wykorzystywanie informacji uzyskanych z tym systemem do podejmowania decyzji o leczeniu.
UWAGA
Jeżeli nie uzyskano wartości pomiaru glukozy ze względu na błąd albo zbyt niski/wysoki odczyt, oznacza to, że nie ma wystarczająco dużo informacji do podjęcia decyzji o leczeniu. Wykonaj badanie z glukometrem i podejmij decyzję na podstawie wyniku krwi pobranej z opuszki palca.
Nie ufaj odczytom glukozy z sensora, które twoim zdaniem mogą być nieprawidłowe lub niezgodne z oczekiwaniami na podstawie ostatniej aktywności. Przykładowo, jeśli zjadłeś/aś obiad, ale zapomniałeś/aś przyjąć insulinę przed posiłkiem, można oczekiwać wysokiego stężenia glukozy. Jeżeli twój odczyt glukozy jest niski, to nie pasuje do ostatniej aktywności, a więc nie podejmuj decyzji odnośnie leczenia na jego podstawie. Nie podejmuj decyzji dotyczących leczenia, jeśli uważasz, że odczyty glukozy z sensora są nieprawidłowe. Wykonaj badanie glukometrem i podejmij decyzję na podstawie wyniku krwi pobranego z opuszki palca.
Wystąpić może sytuacja, kiedy twoje objawy nie będą spójne z odczytem glukozy z sensora. Przykładowo, czujesz się niestabilnie, występuje potliwość i zawroty głowy – są to objawy, które zwykle towarzyszą niskiemu stężeniu glukozy, ale odczyt glukozy jest w zakresie docelowym. Jeżeli objawy nie pasują do odczytów systemu, wykonaj badanie z glukometrem i podejmij decyzję na podstawie wyniku krwi pobranego z opuszki palca. Nie ignoruj objawów, które mogą być spowodowane niskim lub wysokim stężeniem glukozy.
Skonsultuj się z lekarzem odnośnie sytuacji, kiedy uzasadniony jest brak reakcji i ponowienie pomiaru w późniejszym czasie. Na przykład, kiedy twój odczyt glukozyjest wysoki i rośnie, pierwszą reakcję może być przyjęcie większej ilości insuliny, aby obniżyć stężenie glukozy. Jednakże, w zależności od tego, kiedy ostatnio przyjmowana była insulina i jaka była Twoja ostatnia aktywność, właściwą decyzją może być brak reakcji i ponowienie pomiaru później. Nie przyjmuj dawki korygującej w ciągu 2 godzin od dawki po posiłku. Może to spowodować przedawkowanie insuliny i nadmierne obniżenie stężenia glukozy. Odczyt glukozy z sensora, który odbywa się poprzez pomiar stężenia glukozy w płynie śródmiąższowym, może odbiegać od stężenia uzyskanego w próbce krwi z opuszki palca, szczególnie w przypadku częstych zmian stężenia glukozy we krwi. Jeżeli wyniki uzyskane z systemem nie odpowiadają objawom / wartościom spodziewanym, zmierz stężenie glukozy glukometrem i na tej podstawie podejmij decyzję odnośnie leczenia.
Podjęcie decyzji o ilości przyjmowanego szybkodziałającego preparatu insuliny dla różnych posiłków i sytuacji może być niełatwe. Omów różne sytuacje i rozwiązania z lekarzem.
Konserwacja i utylizacja systemu GS1 CGM
Przechowywanie
Prawidłowe przechowywanie systemu GS1 CGM pomoże w zapobieganiu awariom.
Konserwacja
System nie posiada części podlegających serwisowaniu. Konserwacja oprogramowania odbywa się poprzez aktualizację oprogramowania.
Utylizacja systemu
Różne kraje i regiony posiadają zróżnicowane wymagania dotyczące usuwania urządzeń elektronicznych (sensor) i części, które miały kontakt z płynami ustrojowymi lub krwią (aplikator i sensor).
Nie wolno usuwać sensora razem z odpadami komunalnymi. Selektywna zbiórka odpadów sprzętu elektrycznego i elektronicznego jest obowiązkowa w Unii Europejskiej za sprawą Dyrektywy 2012/19/UE.
Przed utylizacją aplikatora należy wykonać następujące czynności:
OSTRZEŻENIE
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.
To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą
Zastanawiasz się, jak skutecznie monitorować poziom cukru we krwi? Nasz przewodnik po glukometrach pomoże Ci zrozumieć, co to jest, jak go używać i który model wybrać. Odkryj, jak wybrać najlepszy glukometr, jakie są jego koszty i gdzie go kupić. Sprawdź teraz!